דין ומשפט

נחשפה כנופיה שסחטה בעלי עסקים בצפון

חברי הכנופיה חשודים שנהגו לביים אירועים אלימים וכך סחטו מקרבנותיהם דמי חסות. 15 מעורבים נעצרו

משטרת ישראל חשפה כנופיה שהטילה את אימתה על אזרחים נורמטיביים בעיר נצרת. בתום פעילות סמויה שערכה מספר חודשים, נעצרו חברי כנופיה שסחטו, על פי החשד, מבעלי עסקים ואנשים פרטיים סכומי כסף. אלו שבחרו שלא להיכנע לסחיטה ולא לשלם, היו חברי הכנופיה גורמים נזקים כבדים, משגרים איומים ואף מבצעים ירי לעבר בתיהם ובתי העסק, במטרה להפחידם ולאלצם לשלם.

הלילה (ראשון) פשטו מאות שוטרים, לוחמי יחידות מיוחדות, בלשים, חוקרים, לוחמי משמר הגבול, כלבנים וטכנאי זיהוי פלילי על בתי החשודים, ועצרו 15 מעורבים. במהלך החיפושים נתפסו שני רכבי יוקרה, סמים, כסף מזומן בסכום של כ-100,000 שקלים. כמו כן, נתפס רכוש בשווי כולל של כ- 1,000,000 שקלים, שבתום ההליך המשפטי בכוונת המשטרה לבקש את חילוטם. במסגרת הפרשה צפויים להיחקר עשרות מעורבים נוספים.

על פי החשד, נהגו חברי הכנופיה להגיע למסעדות או בתי קפה ובשלב מסוים לביים "ויכוח", שמתפתח להתפרעות מכוונת, במהלכה החשודים משליכים חפצים וגורמים לנזקים כבדים. בעל בית העסק שנגרמו לו נזקים היה פונה לאחד מראשי הכנופיה בבקשה לשלם לו, על מנת שלהבא לא יגרמו לו במקום נזקים.

בעלי עסקים ״שלא הבינו את הרמז״ ולא שילמו לסוחטים נחשפו לסכנה מוחשית של ירי לעבר בית העסק ואף לבתיהם הפרטיים. במקרים מסוימים, האיום עלה אף לכדי השלכת רימונים על מנת להפחידם במטרה שישלמו את דמי החסות.

משטרת ישראל קוראת לכל אזרח שנפל קורבן לסחיטה לא להיכנע ולהודיע מיד למשטרה. הניסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים, מלמד כי התשלום אינו מבטיח שקט ושלווה ומעודד, לא אחת, את העבריינים להעמיק את מעשיהם ולהמשיך ולבצע את זממם כלפי אותו קורבן וקורבנות נוספים.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close