נדל"ן

שירות חדש יאפשר קבלת צו ירושה / קיום צוואה והגשתו לרישום בטאבו באופן מקוון

אגף האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי והאגף לרישום והסדר מקרקעין, במשרד המשפטים, הודיעו על שירות חדש שנועד לייעל את הליכי הנפקת צווי ירושה/צווי קיום צוואה ורישומם בצורה מקוונת בפנקסי המקרקעין (טאבו).

השירות החדש מבטל את הצורך להגיע ללשכות השונות ומאפשר לבצע רישון הורשה בפנקי המקרקעין מרחוק. השירות יחל לפעול ביום 3.9.2018.

במסגרת השירות, שמתבצע בצורה מחובר לאינטרנט, צו הירושה או צו קיום הצוואה, ייחתמו בצורה אלקטרונית באמצעות הרשמים לענייני ירושה. הצווים יועברו גם כן בצורה מקוונת לאגף רישום והסדר מקרקעין ברגע שתוגש בקשה לרישום הירושה בלשכות השונות.

עם רישום הירושה, יקבל מגיש הבקשה אישור פעולה חתום אלקטרונית, המאשר את ביצוע הרישום.

כמו כן, עם מתן הצו על ידי רשם הירושה יתאפשר לעורכי דין שברשותם כרטיס חכם להגיש בקשה מקוונת לרישום באמצעות אתר מקרקעין און ליין – אגף הסדר ורישום מקרקעין במשרד המשפטים.

מהלך זה הוא חלק מיישום החלטת הממשלה לצמצום הבירוקרטיה וייעול העברת המידע בין גופי הממשלה. כך למשל, בחודש פברואר השנה הודיעה רשות המסים על כך שניתן להגיש באופן מקוון בקשות לתיקוני שומה והשגות בעסקאות מקרקעין.

לפני כשנה, בחודש ספטמבר אשתקד (2017) התאפשר ביצוע עסקאות מכר/חכירה באופן מקוון לדירות בבתים משותפים. גם לפני כשנתיים הושק שירות המאפשר רישום וביטול הערת אזהרה באופן מקוון.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close