שוק ההון

רשות ניירות ערך על iTrader: חשד לעבירות הצגת מצגי שווא וייעוץ ללא רישיון

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינה של חברת גל מדיה בע"מ (iTrader) ופרסמה את תקציר החשדות אשר עמדו בבסיס החקירה, כפי שהופיעו בנספח בקשת רנ"י לבית המשפט, לשחרורם בתנאים מגבילים.

על פי החשד פעלו עידו פישמן, דניאל שוורץ, נאור נוח, יונתן תורגמן, יצחק בבלר, איתם דוראב ומאור ג'רבי לביצוען של עבירות ייעוץ ללא רישיון לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות התשנ"ה-1995 וכן עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לפי חוק העונשין, התשל"ז – 1997.

על פי החשד, במהלך התקופה שבין מאי 2013 למאי 2016 החשודים ביצעו פעילות ייעוץ השקעות ללא רישיון, תוך הצגת מצגי שווא חוזרים ונשנים ביחס להשקעות בנכסים הפיננסים בפני לקוחות החברה, והכל על מנת לשכנעם להשקיע או להגדיל השקעתם, באותם ניירות ערך או נכסים פיננסיים.

על פי ממצאי החקירה, שידלו החשודים את לקוחותיהם להשקיע כספים באמצעות החברה וכן שידלו את הלקוחות להמשיך להשקיע כספים חרף בקשתם של הלקוחות לחדול מהשקעתם, לאחר שצברו הפסדים כבדים בהשקעות אלו. על פי החשד, פעילות שידול זו בוצעה תוך הצגת מצגי שווא מתוחכמים, לרבות ביחס לסיכויי הרווח מהשקעות אלו.

על פי החשד, חברת גל מדיה בע"מ (iTrader) נהגה בדרכי מרמה באופן הבא:

  1. ניצול פערי הידע הקיימים בינם לבין המשקיעים ביחס למוצרים הנסחרים בחברה ובאמצעות מצגי שווא שונים ובכלל זה בנוגע לסיכויי הרווח מן הפעילות האמורה.
  2. הפעלת לחץ על הלקוחות להגדלת השקעותיהם מבלי להתייחס להשלכות ההרסניות של השקעות אלה על חייהם השוטפים.
  3. שידול הלקוחות להמשיך ולהשקיע אף שלקוחות אלה צברו הפסדים כבדים בהיקף מאות אלפי שקלים, ותוך ניצול המצב הנפשי הקשה אליו נקלעו בעקבות ההפסדים שספגו בגין ההשקעות.

עוד בנושא

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close