נדל"ן

כך תיראה קריית התקשוב שאותה יבנו שיכון ובינוי ואפריקה ישראל

משרד הביטחון פרסם היום את תוצאות המכרז להקמת הקריה התקשובית הדיגיטלית לפיה שיכון ובינוי ואפריקה ישראל הציעו הצעה טובה יותר להקמת הקרייה שתשכון בפארק ההיי טק גב-ים והם ניצחו את מנרב ואלקטרה ששניהם עלו לשלב הסגירה הפיננסית באוקטובר 2017.

קריית התקשוב תוקם על שטח של 180 דונם בבאר שבע, כאשר מתוכם 150 אלף מ"ר הוא שטח בנוי. קריית התקשוב תיבנה כבסיס חכם והיא תתאפיין בחדשנות בתכנון, יעילות אנרגטית ותשתיות מתקדמות והיא תשרת כ-5,000 חיילים ואנשי קבע.

כחלק מתכנית המעבר דרומה שנועדה לשחרר שטחים באזורי ביקוש בגוש דן ופתרון בעיית הדיור, לבסיס יועברו היחידות הטכנולוגיות של צה"ל: אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, ו"אופק"-היחידה הטכנולוגית של חיל האוויר. בנוסף, גם מטה פיקוד דרום יועתק ויועבר הנה.

המכרז להקמת קריית התקשוב הדיגילית נאמד בסכום של 7 מיליארד שקל והוא יתאפיין ביוזמה פיננסית פרטית (PFI) הכוללת מימון, תכנון, הקמה ותפעול הבסיס למשך 25 שנה בשיטת זכיינות.

משרד הביטחון מעריך כי הקמת קריית התקשוב תוביל לפיתוח כלכלי באזור תוך כדי יצירת אלפי מקומות עבודה חדשים בנגב. המהלך אף יביא לריכוז הטכנולוגיה והמוחות הטכנולוגיים של צה"ל וישולבו באקדמיה ובמגזר ההיטק אשר יביא לשיתוף פעולה בין הצבא לבין האקדמיה ולבין התעשייה והתעסוקה. הדבר יהפוך את באר שבע למרכז טכנולוגי עם דגש על סייבר ודיגיטציה.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close