נדל"ן

אושרה תכנית פארק לכיש באשדוד להקמת 3000 יחידות דיור וקריית ספורט

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה אתמול את תכנית פארק לכיש בעיר אשדוד אשר כוללת כ-3,000 יחידות דיור, כמו גם קריית ספורט ופארק עירוני.

תכנית פארק לכיש הכוללת 3 אלף יחידות דיור תוקם בתמהיל של בנייני מגורים מ- 8 ועד 10 קומות וזאת לצד מבנים נוספים בני 18 עד 30 קומות, התכנית ממוקדת באזור צפון-מערב העיר אשדוד וזאת סמוך לשד' הרצל ולפארק נחל לכיש. נוסף ליחידות הדיור, התכנית תכלול גם 50,000 מ"ר של תעסוקה ומעל 180,000 מ"ר עבור שטחי ציבור וסך הכל מתפרסת על 580 דונם.

במסגרת תכנית פארק לכיש, תוקדם קריית ספורט חדשה שתכלול אצטדיון כדורגל לקהל של כ-24 אלף איש, היכל ספורט עבור קהל של 5 אלף איש וכן בריכת שחייה. קריית הספורט עתידה לרכז את הפעילות המתקיימת היום במספר מתחמים בעיר, ועל כן תביא לפינוי מתחמים אלה ובכך תאפשר תהליכי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות. בסמוך לקריית הספורט, יוקם פארק עירוני שיתפרס על שטח של 120 דונם הצופה אל נחל לכיש.

בשכונה החדשה מתוכנן נתיב המיועד עבור תחבורה ציבורית שיהווה תמריץ לצמצום השימוש ברכב הפרטי. כמו כן, יוקמו שבילים עבור הולכי הרגל ורוכבי אופניים שיחברו השכונות הוותיקות אל הפארק.

הוותמ"ל דנה בקשר בין שכונת המגורים החדשה ובין נמל אשדוד שנמצא קרוב ונראה כי התכנית מייצרת איזון נכון בין אינטרסים לאומיים מפיתוח העיר ובין שמירה על פעילות תקינה של נמל אשדוד. הוועדה השתכנעה כי ההקמה לא תגביל פעילות הנמל ביחס למצב הנוכחי.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close