דין ומשפט

מחלקת הסייבר הגישה לביהמ"ש בקשה להסרת האתרים המרכזיים בישראל המפרסמים שירותי זנות

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לביהמ"ש המחוזי בת"א בקשה להסרת אתר האינטרנט "סקס אדיר", שבבעלות שרון דגני מראשון לציון, וארבעה אתרים נוספים המזוהים עימו, המפרסמים שירותים של מתן זנות. כן הוגשה בקשה להגבלת גישה לאתר האינטרנט "סקס פורום" בו נוהגים צרכני זנות לפרסם את התרשמותם מנשים המספקות שירותי מין בתשלום.

הבקשות הוגשו בעקבות פעילות משותפת של פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל – ימ"ר ת"א. בפרקליטות מציינים כי מדובר באתרים המרכזיים והמשמעותיים ביותר בישראל בתחום של שירותי זנות, אליהם גולשים עשרות אלפי אנשים מדי חודש.

בבקשות, שהוגשו באמצעות עו"ד איתי גוהר, נאמר כי האתר "סקס פורום" היה בעבר חלק מפורטל צריכת הזנות "סקס אדיר", ועמד לאחרונה במרכז ביקורת ציבורית, כאשר בדף הפייסבוק "When he pays" פורסמו ציטוטים מתוך חוות הדעת שהעלו צרכני הזנות. בחוות הדעת נכללו התייחסות מחפיצה ומבזה לנשים בזנות תוך התייחסות להופעתן החיצונית, לרמת השירותיות שלהן בתחום הזנות, ל"שמחת החיים" שהן הפגינו תוך כדי מעשה הזנות, לרמת השחיקה שלהן מה"עבודה". כן נכללו בפורום תיאורים אנטומיים של איבריהן המוצנעים של הנשים בזנות.

כך, באחת מחוות הדעת באתר אף התלונן לקוח על כך שבנה של האישה העוסקת בזנות – עולל בן חודשים ספורים – לא הפסיק לבכות בחדר השני ועל כך שלאמו הטרייה יש "בטן מידלדלת" – ועל כן שני אלה פגמו לו בהנאה מן המעשה המיני. הפרסומים בפורום מאפשרים זיהוי של הנשים העוסקות בזנות, כך שחוות הדעת הללו נועדו להשפיע על מידת הפופולריות של אותן הנשים. מבחינה משפטית, מציינת הפרקליטות בבקשותיה, ניתן לראות באתר זה כאתר העובר על האיסור בחוק בדבר פרסום שירותי זנות.

הבקשות הוגשו בהתאם לחוק סמכויות לשם מניעת ביצוע עברות באמצעות אתר אינטרנט, שנכנס לתוקף ב-26.9.2017. על פי החוק, יכול תובע מוסמך לפנות לביהמ"ש בבקשה להוצאת צווים להסרת אתרי אינטרנט המאוחסנים על גבי פלטפורמות אירוח בישראל, לחסום גישה לאתרי אינטרנט המאוחסנים על גבי שרתים בחו"ל או להורות על סינון האתרים מתוצאות החיפוש. החוק קובע סמכות חדשנית זו לגבי אתרי אינטרנט הכוללים פעילות עבריינית מחמישה סוגים: פעילות של ארגון טרור, פרסום תכנים פדופיליים, ארגון הימורים אסורים, סחר בסמים מסוכנים ופרסום שירותי זנות.

מאז כניסת החוק לתוקף, הוגשו 15 בקשות להסרה או הגבלת גישה אל אתרים המפרסמים שירותי זנות, ועד כה כולן התקבלו. כמו כן, הוגשו בקשות לחסימת גישה לאתרים פדופיליים שונים בהתאם לחוק.

בפרקליטות מציינים כי תופעת פרסום שירותי הזנות שכיחה מאוד באינטרנט, כך שכיום שירותי זנות נגישים לכל דרך האינטרנט באמצעות חיפוש פשוט במנוע חיפוש, ובמסגרת אתרי אינטרנט גדולים, רחבי תפוצה, ובעברית.

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד"ר חיים ויסמונסקי, ציין כי בכוונת הפרקליטות להמשיך את השימוש בכלים שמקנה החוק, כחלק מתפישת ההפעלה של הפרקליטות בתחום המאבק בפשיעה המקוונת. לפי תפישה זו, יש לפעול באופן משולב, הן כלפי מבצעי העבירות באמצעות האינטרנט והן כלפי העבירות עצמן, זאת כאשר לא ניתן להגיע לחשיפה והעמדה לדין של מבצעי העבירות. ד"ר ויסמונסקי הסביר כי המשטרה והפרקליטות ממשיכות לאסוף חומרים הנוגעים לאתרי אינטרנט ישראליים המבצעים פעילות עבריינית, ובקרוב תוגשנה בקשות נוספות להסרה או חסימת גישה לאתרים אלה.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close