דין ומשפט

כתב אישום: קיזז והפיץ חשבוניות פיקטיביות בסכום של 117 מיליון ₪

רשות המסים חושפת לעיתים קרובות פרשיות שונות של העלמת הכנסות וחשבוניות פיקטיביות, והפעם מדובר על סכום גדול של מעל 110 מיליון שקל.

כתב אישום הוגש לבית משפט השלום בבאר שבע כנגד עזאת שנראן (56), תושב העיר ושתי חברות שאותן הוא ניהל וזאת בחשד כי הפיץ וקיזז חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-117,000,000 שקלים. כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד יעל בוקר – יוסף מהלשכה המשפטית במכס ומע"מ באר שבע, הוא תוצר של 5 תיקי חקירה ברשות המסים, כאשר 4 מהם נוהלו על ידי יחידת חקירות בבאר שבע ותיק אחד נוהל על ידי יחידת הביקורת באשדוד.

על פי כתב האישום, עזאת שנראן פעל לאורך זמן בין השנים 2009-2015 בשיטה ייחודית כדי להתחמק מתשלומי מע"מ וסייע לאנשים אחרים להתחמק מתשלום מע"מ באמצעות 132 חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-47 מיליון שקל שהמע"מ הוא כ-7 מיליון שקל.

בנוסף לכך, נהג לקזז 291 חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-70 מיליון שקל כאשר מס תשומות שם הוא כ-10.3 מיליון שקל.

שנראן היה מנהל ובעלים של 2 חברות בתקופה זו, האחים מנצור הרשומה ברשויות המע"מ כעוסק מורשה ועוסקת בענף סלילת כבישים ועבודות עפר, וכן חברת א.י.ישי שירותים ומתכות הרשומה במע"מ בחברה בענף מסגרות ברזל.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close