דין ומשפט

בית הדין לעבודה: ההסתדרות – ארגון העובדים היציג בנס טכנולוגיות

בית הדין חייב את נס טכנולוגיות לחדש את המו"מ עם ההסתדרות

בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב קיבל את עמדת ההסתדרות והורה לחברת נס טכנולוגיות לחדש משא ומתן עם ההתסתדרות וקבע כי ההסתדרות נותרה ארגון העובדים היציג בחברה.

המאבק המשפטי שניהלו ההסתדרות וועד עובדי נס כנגד הנהלת החברה החל לאור ניסיונותיה החוזרים של נס להתחמק זה זמן רב מקיום מו"מ עם ההסתדרות על הסכם קיבוצי ראשון בחברה, לאחר שעובדיה התאגדו בהסתדרות בתחילת שנת 2014.

נס בחרה להתחמק מחובתה לנהל את המו"מ עם העובדים ועם ההסתדרות שכבר הוכרה בעבר כארגון העובדים היציג בחברה, ונקטה בשיטה של סחבת וגרירת המו"מ על פני זמן ממושך. לבסוף נס אף ביקשה לסגת משולחן המו"מ לגמרי תוך שימוש בטענה כי בחלוף הזמן ההסתדרות איננה עוד ארגון העובדים היציג בקרב עובדיה.

בהחלטה שהתקבלה היום שם בית הדין סוף לניסיונות של הנהלת נס להתנער מהמו"מ. כב' השופט דורי ספיבק קבע באופן חד משמעי כי ההסתדרות הוכיחה שהיא עדיין ארגון העובדים היציג, ובניגוד לרצונה של נס חייב אותה לחזור באופן מיידי לשולחן הדיונים. "על המשיבה (נס) לחדש באופן מיידי את המשא ומתן הקיבוצי לכריתת הסכם קיבוצי מיוחד עם נציגות העובדים, ולקבוע לשם כך פגישות סדירות ותכופות", נכתב בפסק הדין.

בית הדין אף הגדיל לעשות ומתח ביקורת על התנהלותה של נס תוך שהוא קובע כי היא הסתירה מידע מנציגות העובדים בניסיונה לסכל את הוכחת היציגות והתנהלה בניגוד לדין כשניסתה לפגוע בהתארגנות: "המשיבה לא הכחישה […] את משלוח המכתב שעל פניו יש בו אכן פגיעה חמורה ואסורה בזכות להתארגנות של עובדי המשיבה, וניסיון פסול לפנות אליהם באמצעות מנהלי החברה, לגרום לדה-לגיטימציה של ההתארגנות ולהשפיע עליהם שלא יצטרפו אליה".

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close