דין ומשפט

תזכיר חוק של השרה שקד: עבירה מנהלית וקנס 1500 ₪ על צרכני זנות

שרת המשפטים איילת שקד הציגה היום וועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות של הכנסת, תזכיר חוק הפללת לקוחות הזנות בישראל.

השרה אמרה כי מדובר ביוזמה שצמחה בכנסת על ידי חברי הכנסת ולא על ידי הממשלה עצמה. שקד הוסיפה כי הוועדה עזרה לה להבין האם ללכת בדרך של דין פלילי או אכיפה מנהלית כלפי צרכני הזנות בישראל, כאשר החלופה של אכיפה מנהלית הייתה טובה יותר.

על פי תזכיר החוק, צרכן שיצרוך שירותי זנות יקבל קנס של 1500 ₪ ויקבל קנס של 3000 ₪ על צריכה חוזרת. הצרכן יקבל הודעת תשלום יוכל לשלם או שהוא יוכל להגיש התנגדות לבית המשפט ובקשה להישפט. השרה לא המליצה על בקשה להישפט כיוון שהקנס עלול להיות גבוה משמעותית. צרכן זנות קבוע ייקנס עד לסכום של 14000 ₪ במקרים חריגים יומעד לדין.

תזכיר החוק קובע קנס מנהלי על בגירים ובגירות. עם זאת, אם מדובר על קטינים וקטינות היא תיחשב מיידית עבירה פלילית ולא מנהלית. תזכיר החוק יהיה שהוראת שעה למשך 5 שנים וילווה במחקר ובנתונים שיעזרו להבין מה השתנה ומה נדרש לתקן.

השרה הוסיפה כי הצעת החוק תועבר לקריאה ראשונה עד לסוף המושב והיא תיכנס לתוקף תוך שנה אחת בלבד על מנת להכשיר את הגורמים הרלוונטיים.

תזכיר החוק נהנה מתמיכה של הגורמים שנכחו בדין ובין היתר: משטרת ישראל, המשרד לביטחון פנים, משרד הרווחה, משרד החינוך וגופים ועמותות נוספות.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close