דין ומשפט

אושר סופית: איסור הפצת פרסומות על ידי שיחות ספאם באמצעות צנתוק

לאחר שועדת הכלכלה אישרה בשבוע שעבר את הצעת החוק שנועדה לתקן את חוק התקשורת כדי לסגור פרצות בחוק ולהרחיב את האיסור על שיגור דבר פרסומת, כיום מליאת הכנסת אישרה סופית באישור 54 ח"כים.

כיום קיימת תופעה של שליחת מסרים לציבור הרחב, בעיקר על ידי מערכות חיוג אוטומטיות, הכוללות מסרים חלקיים בלבד של חדשות או תוכן שיווק או רכילות, וזאת במטרה לגרום לנמען ליצור קשר על מנת לקבל את המסר המלא. המפיץ מקבל תשלום בד"כ של הפצת המסר על ידי לקוח בצורה של "קניית קישורים".

תופעה נוספת שקיימת גורמת למערכות חיוג אוטומטיות ליצור קשר עם הציבור הרחב ומיד לפני המענה, המערכת מנתקת את השיחה וזאת על מנת שהנמען יתקשר בעצמו וישמע את המסר אף שהוא אינו ביקש זאת.

תיקון החוק החדש מרחיב את ההגדרה של "דבר פרסומת" לפי חוק התקשורת לעניין האיסור לשלוח מסר פרסומי ללא הסכמה מפורשת של הנמען, כך שהתיקון כולל גם האיסור לשגר מסר לציבור הרחב הכולל הצעה לנמען על מנת להתקשר לסמפר מסויים לשם קבלת מסחר כלשהו מהם. כמו כן, גם חיוג באמצעות מערכת חיוג אוטומטית שמטרה לבצע צינתוק (צלצול-ניתוק), כלומר שהשיחה מופסקת בטרם הנמען הספיק לענות – תיחשב להפרה של הוראות הסעיף הזה.

החריגים לחוק הם מסרים של המדינה או מוסדותיה או מסרים שמטרתם העברת מידע של גוף הצלה בישראל.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close