חדשות כלכלה

ועדת הכספים אישרה: חיילים בודדים לא ישלמו אגרות על דרכונים

במסגרת התיקון שנועד להקל על אלפי חיילים בודדים, נקבע עוד כי החיילים יהיו פטורים גם מתשלום על הוצאת אזרחות ישראלית ושינוי שמות

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני אישרה היום (ב') את שינוי תקנות הדרכונים, השמות והאזרחות כך שיינתן פטור מלא לחיילים בודדים מתשלום אגרות שונות בתקנות אלו. במסגרת זו לא ישלמו החיילים בין היתר על הוצאת דרכונים, שינוי שמות והוצאת אזרחות ישראלית. השינוי יכנס לתוקף ביולי הקרוב.

ההחלטה התקבלה במטרה להקל על החיילים הבודדים המשקיעים רבות בהליך גיוסם ושירותם בצה"ל, זאת ללא משפחה תומכת בארץ או בכלל. הצעד בא גם לעודד משרתים נוספים. מבדיקה שערך משרד הפנים שהביא את התקנות לאישור, עולה כי בצה"ל משרתים כ-7,000 חיילים בודדים, מתוכם כ-4,000 ישראלים ו-3,000 עולים חדשים.

כזכור בחודש ספטמבר אישרה ועדת הכספים למשרתי מילואים הפחתה של 50% באגרות בחינות, פטור מבחינות והתמחות בראיית חשבון ובאגרות בקשה לרישיון ואגרות שנתיות לרואי חשבון, לנוטריונים, לחוקרים פרטים ולשומרים.

עו"ד עירית ויסבלום, רשות האוכלוסין וההגירה: "עד היום שילמו החיילים הללו 50% ועכשיו הכוונה לתת פטור מלא. לגבי ההגדרה של חייל בודד חשבנו שיהיו פה נציגי הצבא לעניין זה. בתקנות התייחסנו להגדרה בפקודות מטכ"ל, הצבא יעביר רשימה לפי זה נפעל".

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close