כסף

עובד לי – לרגל חנוכה 2018: תשלום מענק עבודה יוקדם ומועד הגשה עבור 2017 הוארך

בשורה לזכאי מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) ולמי שמעוניין בהגשת תביעה לקבלת המענק: רשות המסים הודיעה על 2 בשורות חשובות לקראת החנוכה וחג מולד. בשורה אחת היא הקדמת תשלום מענק עבודה והשניה היא הארכת מועד להגשת תביעה.

למי שזכאי לקבל מענק עבודה, התשלום השלישי משולם בתאריך 15.12.2018, אולם בגלל חג חנוכה רשות המסים הודיעה כי תשלום מענק עבודה יוקדם לתאריך 05.12.2018. הערכות הרשות היא כי כ-340 מיליון שקל בדרך לזכאים.

למי שמעוניין להגיש בקשה לקבלת המענק, הרשות הודיעה על הארכת מועד בו ניתן להגיש בקשה לקבלת מענק עבודה בסניפי הדואר. עבור מענק עבודה שנת 2017 המועד האחרון להגשת בקשה נדחה לתאריך 26.12.2018 וזאת במקום ה-30.11.2018, המועד הקבוע בחוק.

רשות המסים יצאה בקמפיין תחת הסיסמא "עובד לי" לצורך עידוד הזכאים לקבלת המענק ולבדיקת זכאות. אולם, אנחנו בפורטוקול לא ממתינים לרשות המסים או לרשויות אחרות ולכן אנחנו מציגים לכם את כל הזכויות שמגיעות לכם על פי חוק ולרבות כיצד יש להגיש בקשות ולבצע פעולות לצורך קבל הזכות.

עוד על מענק עבודה

מענק עבודה (או בשמותיו הנוספים – מס הכנסה שלילי או מענק הכנסה) הוא תוספת הכנסה הניתנת לבעלי הכנסות נמוכות בישראל והוא משולם ישירות לחשבון הבנק של הזכאים. מענק עבודה מהווה תמריץ לבעלי הכנסות נמוכות לעבוד יותר על מנת להיות זכאים לתשלום של המענק ובכך הוא מסייע בצמצום פערים חברתיים.

מענק ניתן למי שהכנסותיו בין 2,070 ₪ ונמוכה מ- 6,757 ₪ (לפי נתוני מדד 2018), בהתחשב בפרמטרים נוספים כגון מצב משפחתי, גיל וכד'. כמו כן ניתן מענק מוגדל לנשים ולמי שמגדל את ילדו לבד (משפחה חד הורית). למידע נוסף, היכנסו למדריך שלנו: מענק עבודה (מס הכנסה שלילי).

אולם, אלו שלא בטוחים האם הבקשה כדאית, אז חשוב לציין כי ניתן לקבל מענק של אלפי שקלים בשנה על פי חישוב שמבוצע ברשות המסים. למידע נוסף, תוכלו לעיין במדריך מיוחד אודות גובה מענק עבודה שיעזור לכם להבין כמה כסף אתם יכולים לקבל.

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close