כסף והשקעות

פיקדון 2000: כך תוכלו לבדוק אם צה"ל חייב לכם כסף

משרד הביטחון פרסם אתר אינטרנט ייחודי (פיקדון 2000) שבו ניתן לאתר את הפקדונות הנשכחים של כל מי ששירת בצה"ל בשנים 1992-2000 ולא משך אותם.

בהמשך לכך שמשרד האוצר השיק את מערכת הר הכסף לאיתור חסכונות פנסיוניים נשכחים של אזרחי ישראל, בנק ישראל השיק לפני שנה (ספטמבר 2016) את מערכת הר הכסף 2 לאיתור חשבונות בנק ופיקדונות עזובים. לאחר מכן, רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון השיקה את מערכת הר הביטוח לאיתור ביטוחים עם כיסוי ביטוחי כפול. כעת, גם משרד הביטחון החליט להיכנס לרשימת הגופים שעוזרים לכם לאתר את הכספים האבודים שלכם. המשרד פרסם על אתר לאיתור פקדונות נשכחים של חיילים משוחררים.

שר הביטחון קרא בתקופה זו למימוש יתרת הפיקדון האישי לכל מי שהחלו שירותם בצה"ל או בשירות לאומי-אזרחי, בין השנים 1992 ועד סוף שנת 2000 – ולא פדו את יתרתם. הזכאים להכלל באוכלוסיית "פיקדון 2000" הם מי שהתגייסו עד 31.12.2000 בלבד ואשר פקדונותיהם נשמרו עבורם עפ"י הקבוע בחוק ללא הגבלת זמן ולכן ניתנים עדיין למשיכה.

החל מ-1.1.2001 תוקן חוק חיילים משוחררים המגביל את משיכת הפיקדון לתקופה של 7 שנים בלבד ממועד סיום שירות החובה ולכן הזכאות למשיכה נסגרה בתום התקופה.

כי במרבית המקרים מדובר בסכומים קטנים: לכ-70% מהזכאים קיימת יתרת פיקדון של עד 999 שקלים, לכ-20% מהזכאים יתרה של 5,000-1,000 שקלים ולעוד כמה אלפי זכאים יתרה של מעל 5,000 שקלים וחלקם אף מעל עשרת אלפים שקלים.

לצורך מימוש יתרת הפיקדון, יש לבדוק עמידתכם בתנאים הבאים ולפעול בהתאם להנחיות. שימו לב, על פי החוק, משרד הביטחון מחוייב להציג כל יתרת פיקדון, גם אם מדובר בשקלים בודדים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "מי ששירת את המדינה, ראוי שיקבל את הכסף המגיע לו. נמשיך לפעול למען החיילים והחיילות המשוחררים".

איך בודקים מי נכלל בין זכאי "פיקדון 2000"?

1. על מנת לענות על שאלה זו, קודם כל, עליכם לבדוק האם אתם עומדים ב"תנאי הסף":

"חייל משוחרר" הוא מי שהוגדר בחוק קליטת חיילים משוחררים "כמי שהשלים לפחות 12 חודשי שירות (או פחות מכך, אם שוחרר מטעמי בריאות), בצבא, משטרה, מג"ב, שב"ס, שירות לאומי-אזרחי".

2. אם אתם עומדים בתנאי הסף, כעת עליכם לבדוק האם הנכם עומדים בתנאי השני:

מי שהחל שירותו בין השנים 1992 עד 31.12.2000.

3. אני עומד/ת בשני התנאים, איך אפשר להתקדם?

על מנת לבדוק, לשירותכם עומדת מערכת מידע ובדיקת זכאות. על מנת לגשת, יש להיכנס לקישור הזה: https://www.hachvana.mod.gov.il/maanak/pikadonnishi/pikadon2000/Pages/default.aspx

על מנת להתחיל, עליכם להכניס את מספר תעודת הזהות שלכם. המערכת תאתר נתונים ותסביר לכם אם מגיע לכם או לא.

 

קראו עוד:
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close