כסף והשקעות

דמי הבראה 2018 – מתי מקבלים וכמה כסף מגיע לכם [מדריך]

חודשים יוני עד ספטמבר הם זמנים טובים עבור מרבינתנו מבחינה כלכלית, מכיוון שבתקופה זו משולמים דמי הבראה בסכום של אלפי שקלים. המעסיקים משלמים את הסכומים לעובדים ומציגים זאת בתלוש השכר שלהם.

אז לפני שנקפוץ למידע החשוב ביותר – כמה כסף תקבלו, בואו נעבור על כמה פרטים חשובים כגון: מהם דמי הבראה, זכאות דמי הבראה, איך הכספים מחושבים, מתי הם משולמים ועוד.

מהם דמי הבראה?

התשובה לשאלה מה זה דמי הבראה היא פשוטה. במקור, דמי הבראה הם כספים ששולמו לעובדים לצורך מימון שהיית העובדים בבית הבראה או בבית הארחה לצורך התחזקות והבראה וכן נופש. בעבר העובדים היו צריכים גם להציג קבלות כתנאי לקבלת הכספים הללו.

כיום, המונח דמי הבראה מנותק מן המקור ולכן דמי הבראה כיום הם כספים שנועדו לשמש את העובד במהלך תקופת הקיץ (בדרך כלל) על מנת שיוכל לקחת חופש מעבודה ולחזור עם כוחות מחודשים אל מקום העבודה.

תשלום דמי הבראה משולמים בפעם אחת, עם זאת, ניתן לקבוע כי הם ישולמו כל חודש לפי היחס שלהם ובהסכמת העובד.

עוד חשוב לציין כי כספים אלו נחשבים הכנסה מעבודה ולכן הם מחוייבים בתשלום מסים וביטוחים. כלומר, על קבלת כספי דמי הבראה יש לשלם מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי ודמי בריאות. עם זאת, דמי הבראה לא נחשבים כספים לצורך חישוב שכר לפנסיה.

מי זכאי לקבל דמי הבראה?

כל עובד שהשלים לפחות שנת עבודה אחת אצל המעסיק זכאי לקבל דמי הבראה. גם אם אתם עובדים במשרה חלקית או שאתם עובדים רק בחלק מן הימים במקום העבודה, אתם זכאים לקבל דמי הבראה.

גם עובדים שהתפטרו או פוטרו מעבודתם זכאים לקבל דמי הבראה אם העסקתם הסתיימה בפועל לאחר תום שנת עבודה אחת. נציין ונוסיף, אפילו אם ההודעה המוקדמת לפיטורים או התפטרות קרתה לפני תום השלמת שנת עבודה אחת.

עם זאת, אם המעסיק החליט לסיים העסקה מיידית של העובד ולשלם לו שכר עבור ההודעה המוקדמת, אז העסקה תיחשב מיידית ולכן אם העובד לא השלים שנת עבודה אחת, הוא לא יהיה זכאי לקבל דמי הבראה.

לבסוף, גמלאים שמקבלים פנסיה תקציבית (עובדים במגזר הציבורי שהצטרפו עד 2002) גם זכאים לקבל דמי הבראה.

מתי מקבלים דמי הבראה?

דמי הבראה משולמים על ידי המעסיק בתשלום יחיד בעיקר בחודשי הקיץ של השנה, כלומר החל מחודש יוני עד חודש ספטמבר בכל שנה. עם זאת, ייתכן שתקבלו דמי הבראה בחודש אחר לפי איך שמקובל במקום העבודה.

דמי הבראה ניתנים באותה צורה כפי שאתם מקבלים את השכר שלכם וביחד איתו (העברה בנקאית, צ'ק או אחר) וסעיף דמי הבראה יופיע בתלוש השכר שלכם בחודש הייעודי.

עם זאת, עובד והמעסיק יכולים לקבוע בהסכם העסקה כי דמי ההבראה ישולמו בכל חודש לפי היחס שלהם באותה שנה. כל זאת בתנאי שיופיע סעיף מיוחד בתלוש השכר לעניין דמי הבראה.

גמלאים שמקבלים פנסיה תקציבית, יקבלו דמי הבראה יחד עם קצבת הפנסיה שלהם בחודש יוני.

חישוב ימי הבראה

מספר ימי ההבראה שמגיעים לכם תלוי בוותק שיש לכם במקום העבודה. ככל שהוותק גדול יותר, כך מספר ימי ההבראה גדול יותר. הטבלה הבאה מציגה את ימי ההבראה שמגיעים לעובדים במגזר הפרטי בישראל.

שנות ותק של העובד במקום העבודהמספר ימי הבראה
שנה אחת5
שנתיים עד 3 שנים6
4 שנים עד 10 שנים7
11 שנים עד 14 שנים8
15 שנים עד 19 שנים9
20 שנים ומעלה10

עובדים במגזר הציבורי או עובדים המועסקים בענפי שמירה, אבטחה, ניקיון, אולמות וגני אירועים או עובדים נוספים שחל עליהם צו הרחבה או הסכם קיבוצי, זכאים לקבלת ימי הבראה אחרים ומוגדלים.

מועסק שעובד במשרה חלקית, זכאי לדמי הבראה לפי חלקיות המשרה. כמו כן, עובד שעבד בחלק מהשנה, זכאי לדמי הבראה לפי חלק תקופת העבודה באותה שנה. לדוגמה: עובד שמועסק 50% משרה, זכאי לדמי הבראה של 2.5 ימים עבור שנת עבודה אחת (הראשונה).

עובד שלא השלים שנת עבודה בחודש בו משולמים דמי הבראה, יקבל את דמי ההבראה בתקופה הבאה ובתנאי שישלים שנת עבודה אחת. בדמי ההבראה שיקבל, יחושב גם עבור שנה קודמת. כך למשל, אם העובד החל לעבוד ב-1 בחודש אפריל 2017 כאשר ההבראה משולמת עבור כל חודש יוני מכיוון שבסוף יוני 2017 הוא עבד 3 חודשים, הוא יקבל יחד עם השכר של יוני 2018 (עד ה-10 בחודש יולי 2018) בצורה כזו: 5 ימי הבראה עבור השנה הראשונה ו-1.5 ימי הבראה עבור השנה השנייה (3 חודשים מתוך 12. 25% * 6 ימי הבראה).

חישוב דמי הבראה

גובה דמי הבראה משתנה מעת לעת על ידי ההסכם הקיבוצי הכללי ובהתאם לכך אם מדובר על המגזר הפרטי או המגזר הציבורי. גובה ההבראה מתעדכן בהתאם לעליית מדד המחירים לצרכן. הטבלה הבאה מציגה את גובה דמי הבראה בישראל השנה ובשנים קודמות.

שנהמגזר פרטימגזר ציבורי
דמי הבראה 2018378 ש"ח424 ש"ח
דמי הבראה 2017378 ש"ח426 ש"ח
2016378 ש"ח421 ש"ח
2015378 ש"ח425 ש"ח
2014378 ש"ח427 ש"ח
2013374 ש"ח423 ש"ח

עם זאת, ישנם ענפים כגון שמירה, אבטחה, ניקיון ועוד שבהם דמי ההבראה שונים ובדרך כלל גבוהים יותר.

עובד שעתי יקבל דמי הבראה לפי מספר שעות העבודה השבועיות של העובד חלקי 42 (שעות של שבוע עבודה מקוצר החל מאפריל 2018). עבור לפני חודש אפריל 2018 יחושב לפי 43 שעות שבועיות. הדבר זהה לפי חישוב חודשי כאשר מספר שעות העבודה החודשיות של העובד יחושב לפי חלוקה ל-182 החל מאפריל 2018. עבור לפני חודש אפריל 2018 יחושב לפי 182 שעות חודשיות.

מימון של נופש במקום דמי הבראה

מעסיק רשאי לממן את הנופש שלכם במקום תשלום דמי הבראה וזאת בתנאי שהמעסיק הודיע לכם על כך מרא ובתנאי שאתם הסכמתם לכך. במקרה זה, אם עלות הנופש נמוכה יותר מגובה דמי ההבראה שמגיעים לכם, המעסיק חייב להשלים את ההפרש.

מה עוד חשוב לדעת?

  • החוק אוסר על עובד לוותר על דמי הבראה או חלקם מהם. גם אם העובד נאלץ לוותר או הסכים לוותר על הסכומים המגיעים לו, לא משנה מאיזו סיבה – אין להסכמה הזו תוקף מחייב.
  • עובד שלא קיבל דמי הבראה עבור שנים קודמות, יכול לתבוע את המעסיק בדיעבד עבור עד 7 שנים מהמועד שהיה צריך לקבל את דמי ההבראה. הדבר נכון גם עבור עובדים שפוטרו או התפטרו.
  • חופשת לידה נחשבת תקופה לעניין חישוב זכאות של ימי הבראה. בנוסף, עובדת שנמצאת בחופשת לידה בחודש בו המעסיק משלם דמי הבראה, צריכה לקבל את דמי ההבראה באותו חודש יחד עם העובדים האחרים.
  • חופשה ללא תשלום לא נחשבת תקופה לעניין חישוב ימי הבראה.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close