כסף והשקעות

ביקורת בחולון: מורה נהיגה שלא רשם הכנסות – 'אין לי סבלנות לרשום כל יום'

רשות המסים ערכה ביקורת רישום הכנסות בחולון ובסביבה שבמסגרתו נערכו 146 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים ומהן עולה כי כ- 9% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת במזנון נתגלה כי 12 צ'קים של 12,000 ₪ כל אחד שלא נרשמו בספרים. הצ'קים נתקבלו בגין השכרת נכס מסחרי. בעל המזנון טען "אמא שלי מעבירה לרואה חשבון והוא אמור לרשום". בעסק להתקנת ארונות נמצאו 2300 ₪ שלא נרשמו בספרים. בעל העסק הסביר "אני רושם רק שאני מפקיד".

בביקורת שנערכה אצל מורה לנהיגה נמצא כי הוא לא רשם 2000 ₪ שנתקבלו במשך מספר ימים. המורה טען "אין לי סבלנות לרשום כל יום". במכולת נערכה קניית ביקורת מספר ימים לפני המבצע אשר לא נרשמה בקופה. ביום הביקורת גילו המבקרים כי בעל המקום לא מנהל סרט קופה פנימית מזה כארבעה חודשים. בעל המכולת הסביר "הקופה מקולקלת לכן לא ניתן להשים סרט פנימי".

זה עוד לא הכל, בחנות למוצרי חשמל נבדקו ספרי החשבונות ונתגלה כי לא נרשמו מספר רכישות בטענה כי "מדובר בטעות". במרפאת שיניים גילו מבקרי רשות המסים 5000 ₪ שלא נרשמו. מנהל המרפאה בתגובה "אבדוק את העניין, אני לא יודע על מה קיבלתי את ה-5000 ₪". בעסק לטיפולי יופי נמצא כי במקום לא נרשמו מספר טיפולים. בעלת המקום טענה "זה מבלבול, אני רושמת הכול". בעסק לבניית ציפורניים נמצא כי לא נרשמו תקבולים של יום הביקורת ובנוסף, נמצא פער של כ- 6000 ₪ בין המדווח בשוברי אשראי לבין המדווח בקבלות. מפעילת העסק הסבירה "היה לי בלאגן בבית".

פעילות הביקורת באזור נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close