שוק ההון

עסקת ענק: נתי סיידוף רוכש את שיכון ובינוי מאת שרי אריסון

לאחר 2 עסקאות שלא צלחו, העסקה הבאה צלחה, נתי סיידוף רוכש את חברת שיכון ובינוי מאת שרי אריסון שמחזיקה בחברה כ-47% לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל.

נתי סיידוף בעבר ניסה לרכוש את חברת הנדל"ן אפריקה ישראל בסוף 2017 ב-2.25 מיליארד שקל, אך העסקה לא עברה בשלום. לאחר חקירת בזק והשתלשלות האירועים, הוא ניסה לרכוש את בעלת השליטה בחברת בזק בשרשור – יורוקום, גם עסקה זו לא צלחה.

ממידע שהתקבל אצל פרוטוקול, נתי סיידוף חתם על מזכר הבנות עם חברת אריסון השקעות של שרי אריסון לרכישת חברת הנדל"ן שיכון ובינוי. חברת אריסון השקעות מחזיקה כ-47% ממניות חברת שיכוי ובינוי לפי שווי חברה של 2.739 מיליארד ש"ח על פי נתוני הבורסה לניירות ערך.  עם זאת, לפי הנתונים, העסקה הסתכמה ב-1.1 מיליארד שקל בלבד.

שיכון ובינוי הנה חברה שעוסקת בתחום הבינוי והתשתיות, יזמות נדל"ן, אנרגיה מתחדשת, עסקי חשמל ומים ועוד. שלשום הודיע משרד הביטחון כי החברה ואפריקה ישראל (אותה ניסה לרכוש) זכו במכרז לבניית קריית התקשוב המוערכת ב-7 מיליארד שקל. עם זאת, לחברה יש קשיים הכוללים את חקירת השוחד באפריקה.

מה שמעניין לדעת הוא האם הוועדה לצמצום הריכוזיות תאפשר לה לגשת למרכז הרכבת הקלה בירושלים, לאחר שהיא המליצה לא לאפשר לחברה לגשת למרכז עקב הריכוזיות הגדולה של קבוצת אריסון, אשר מחזיקה את בנק הפועלים ואת ישראכרט. ככל שנראה לעין, ייתכן וכעת החברה תוכל להיות במרכז עקב היפרדותה מהקבוצה.

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close