דין ומשפט

רשות ההגבלים העסקיים: אי תחרות על עובדים – עבירה על החוק

הממונה על הגבלים עסקיים: למעסיקים אסור להסכים על אי תחרות על עובדים; לאיגוד עסקי אסור להמליץ לחבריו שיימנעו מתחרות על עובדים

הממונה על ההגבלים העסקיים החליטה שלא לנקוט בצעדי אכיפה כנגד התאחדות משרדי הנסיעות ויועצי התיירות בישראל בגלל כללי האתיקה שלה. נכון להיום, כללי האתיקה של ההתאחדות אוסרות על סוכנויות נסיעות לשדל עובדים של מתחרים.

בעת רישום ההתאחדות כעמותה בשנת 1991, רשות ההגבלים הציגה מצג לפיו כללי האתיקה הללו אינם מהווים הגבל עסקי ולכן ניתן לרשום אותם בתקנון העמותה – מה שזה אומר, שהיא יכולה לפעול על פיהם.

בדצמבר 2017 החליטה הרשות להגבלים כי היא שוקלת להוציא קביעה ולהטיל עיצומים כספיים על ההתאחדות, חברת אמסלם תיירות ונופש, חברת דיזנהאוז וכן על נושאי משרה בהם, בגין מעורבותם כל אחד לפי חלקו בקביעת קו פעולה אסור של איגוד עסקי ובפעולה על ידו.

הרקע לכך הם הפעולות שעשתה ההתאחדות בעקבות תלונות של חברות אמסלם ודיזנהאוז שמטרתם היה לאכוף על חברת תלמה נסיעות ותיירות את כללי האתיקה שהיו קבועים אז בתקנון ואסרו בין היתר על שידול עובדים של מתחרים אחרים בהתאחדות.

בהמשך להודעת הממונה בדצמבר 2017 ולאחר הליך שימוע, קבעה הממונה כי קיומן של נסיבות מיוחדות וחריגות מטות את ההחלטה לאי נקיטת צעדי אכיפה.

יחד עם זאת, הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, מבהירה כי כבילות האוסרת על תחרות עובדים בין חברות מתחרות עשוייה להיות הפרה של חוק ההגבלים העסקיים. ככלל, כבילות מסוג זה, בין אם מדובר על קו פעולה של איגוד עסקי או אם מדובר על הסדר בין מתחרים, יצדיקו נקיטת צעדי אכיפה נגד המפרים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות, ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close