רכב ותחבורה

ועדת הכלכלה אישרה: החובה לשאת רישיון נהיגה בוטלה

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לתקן את תקנות התחבורה לפי בקשת משרד התחבורה לפני חודש הקובעת כי החובה לנשיאת רישיון נהיגה בעת נהיגה – תבוטל.

על פי תקנת התחבורה כיום, על כל נהג בישראל חלה החובה לשאת רישיון נהיגה בעת נהיגה וזאת ביחד עם רישיון רכב, תעודת ביטוח חובה או כל מסמך אחר על פי חוק לפי הדרישות שחלו על הנהג. מי שלא ממלא את הוראת החוק הזו מקבל קנס בסך 100 ₪.

התקנה החדשה תיכנס לתוקף לאחר פרסום ברשומות, תוך כ-30 ימים בלבד והיא תחול בשלב ההתחלתי על נהגים של רכב פרטי עד 3.5 טון, כך שהם לא יחויבו להחזיק את הרשיון בעת נהיגה.

נהגים שנוהגים על רכבים גדולים יותר שמשקלם 3.5 טון ומעלה, יחוייבו לשאת את רישיון הנהיגה למשך שנה נוספת מכניסת התקנה לתוקף, ולאחר מכן, גם הם יהיו רשאים לנהוג ברכב ללא נשיאת רישיון נהיגה.

למעשה, בעת הנהיגה, הנהג לא יחוייב לשאת רישיון נהיגה, אולם הוא יחויב לשאת בתעודה מזהה אחרת, תעודת זהות או דרכון. כך שמשטרת התנועה תוכל באמצעות מספר זהות בלבד לקבל מידע על הנהג.

חשוב לציין, כי החובה לנשיאת רישיון רכב או תעודת ביטוח חובה, תישאר על כנה.

בתוך כך, בדיון של ועדת הכלכלה, נציגת משרד התחבורה הודיעה כי בכוונת המשרד לעבור לרישיון נהיגה עם תוקף ארוך יותר מ-10 שנים עד לגיל 70, אז נדרשים הנהגים לעבור בדיקות רפואיות וזאת לנוכח המגמה של מעבר לנתונים מעודכנים.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close