עסקים וסטארט-אפ

פפסיקו רוכשת את סודהסטרים ב-3.2 מיליארד דולר

חברת פפסיקו העולמית הודיעה היום על הסכם לפיו היא תרכוש את חברת סודהסטרים העולמית (בישראל) בשווי של 3.2 מיליארד דולר. הרכישה תתבצע לפי מחיר למניה של 144$, מדובר על פרמיה של כ-30% לפי המחיר הממוצע ב-30 הימים האחרונים.

סודה סטרים נסחרת גם בבורסה הישראלית וגם בבורסת נאסדק. ביום שישי אחר הצהריים בבורסה, מחיר המניה נסגר על 129.85$, המניה היום לא נסחרה בבורסה הישראלית כי ביקשה מבורסה להקפיא את המסחר, וכעט לפני המסחר המחיר המחיר עומד כבר על טווח ה-144 דולר.

סודהסטרים היא חברה שמציעה מכשירים, מיכלי גז, בקבוקים, סירופים ומוצרים נוספים לעולם שוק המשקאות המוגזים. הרעיון שעומד מאחורי זה הוא שהצרכן לא צריך לסחוב בקבוקים מוגזים מהחנויות, אלא שהם יכולים ליצור לעצמם מים מוגזים כפי שהם רוצים על ידי המים של הברז.

נכון להיום, קבוצת סודהסטרים מונה סניפים ופעילות ב-45 מדינות שונות בעולם ולפי נתוני החברה, מעל 6 מיליון אנשים בעולם צורכים את שירותי החברה.

הרכישה אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריונים של 2 החברות והיא צפוייה להיסגר בינואר 2019 לאחר אישור הרגולטורים ותנאים נוספים. בנוסף, העסקה צריכה לקבל את אישור בעלי המניות של סודהסטרים אינטרנשיונל, לחברה אין גרעין שליטה חזק ובעלת ההחזקה הגדולה ביותר היא חברת פידליטי מנג'מנט אנד ריסרצ' (FMR) שמחזיקה 9.27% מהחברה, רנסנס טכנולוגיות מחזיקה 5.36% ועוד החזקות קטנות יותר.

כמובן, המרוויחים הם כל מי שמחזיק במניות של החברה, ובכלל הציבור הרחב.

מנכ"ל החברה, דניאל בירנבאום אמר כי היום מהווה ציון דרך במסע של SodaStream ותעודת כבוד לתעשייה ולמשך הישראלי. בנוסף, ציין כי הוא שמח שהחברה תישאר בישראל ואף תורחב עם הקמת מפעל חדש בנגב. "לא יכולנו לבקש שותף טוב יותר. פפסיקו היא חברת המזון השניה הגדולה בעולם והגדולה בארצות הברית"  הוסיף בירנבאום.

חברת פפסיקו היא החברה שעומדת מאחורי המותגים: פפסי קולה, תפוצ'יפס (Lay's), דוריטוס, 7 UP, צ'יטוס, ליפטון ועוד. החברה עובדת, דרך אגב, עם שטראוס-עלית לגבי מחלקת המלוחים שלה.

אגב, אם זה מעניין אתכם, ניתן לשמוע את הפודקאסט של ערן עם סמנכ"ל השיווק של סודהסטרים, מתי יהב כאן:

מעל 1,300 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close