דין ומשפט

אושר סופית: איסור פרסום של הצעה לעיסוק בזנות – אחרת קנס ומאסר

מליאת הכנסת אישרה אמש בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק העונשין לעניין פרסום של הצעה לעיסוק בזנות וזאת בתמיכת 48 חברי כנסת וללא מתנגדים.

כיום, חוק העונשין אינו אוסר על עיסוק בזנות, אך מפליל גורמים מעורבים. מודעות לגיוס בזנות מופיעות הן במודעות דרושים, במועדות של אתרי אינטרנט (לעיתים בלי לדעת) ובקבוצות חברתיות אשר מציעות עבודה עם הכנסה טובה לנשים ליבראליות ונאות.

עבריינים משתמשים במודעות אלו על מנת לגייס קורבנות חדשות לעולם הסחר והזנות כי הן מהוות כלי יעיל עבורם. כך למשל, נשים במעגל הזנות, מעידות כי כניסתן עברה דרך תיווך של מודעות הגיוס לזנות המופעות במיקומים אלו כאמור.

עד כה, פרסומים אלו לא נאסרו על פי חוק, זאת למרות שפרסומים אלו חוליה חשובה לצרכי גיוס.

הצעת החוק החדשה קובעת כי פרסום הצעה לעסוק בשירותי זנות היא אסורה ונחשבת כאחת מהעבירות הקשורות לניצול הזנות. עבריינים שיפרסמו מודעות אלה כאמור, ייענשו על ידי עונשי מאסר וקנסות כספיים.

מפרסם אשר יפרסם מודעות הצעה לעסוק בזנות ייענש על ידי מאסר של 3 שנים. אם מדובר על הצעה אשר מיועדת לקטין, אז יוטל עליו עונש מאסר של 5 שנים. כמו כן, ההצעה קובעת כי בשני המקרים הללו, יוטל גם קנס כספי של 226,000 ₪ או סכום כפול אם מדובר על תאגיד.

ההצעה גם נוגעת לאתרים שבהם המודעות מפורסמות, כך נראה כי עבירה לפי סעיף זה מהווה עילה לסגירת אתר האינטרנט כאמור או לחסימת מספר הטלפון המשמש ליצירת קשר.

בתוך כך, בשבוע שעבר הופץ תזכיר חוק של שרת המשפטים הקובעת קנס מנהלי בסך 1500 ₪ על צרכני זנות.

מעל 1,200 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close