טכנולוגיה ודיגיטל

אושר סופית: משרדי הממשלה יחוייבו לאפשר פניה באמצעים דיגיטליים

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים בתמיכת 69 חברי כנסת וזאת לאחר שועדת המדע והטכנולוגיה אישרה לפני כשבוע.

אתרי אינטרנט של גופים ציבוריים רבים בישראל מספקים לעיתים חלק מן אמצעי התקשרות השונים: אימייל, טלפון, יצירת קשר דרך האתר, כתובת למשלוח או סניף פיזי לקבלת קהל – מפני שאין הנחיות ברורות כיצד זה צריך להתבצע, קיימת סתירה רבה בין הגופים והם מפרסמים פרט כזה או אחר או שילוב בינהם. ישנו צורך להנגיש את היכולת ליצור קשר עם עובדי הציבור בתחום אחריותם ופעילותם.

החוק שאושר קובע כי גופים ציבוריים יהיו חייבים לפרסם בכל אחד מהפרסומים הרשמיים שלהם לרבות אתרי האינטרנט הרשמיים, את כתובות דואר אלקטרוני של עובדי המשרד או מספר הטלפון שלהם או מי מטעמם. בכך, השירות הציבורי לאזרח יונגש ואמון הציבור בגופים הציבוריים יגדל.

בנוסף, החוק קובע כי משרדי הממשלה לא רק שיחוייבו לאפשר, אלא שגם הם יחוייבו לפרסם את האמצעים הדיגיטליים וכן את כל אמצעי הפניה ליחידות שנותנות שירות במשרד באופן דיגיטלי. הגופים הציבוריים יפרסמו גם את עיקרי סוגי השירותים הניתנים בהם ופריסתם הגיאוגרפית.

הגופים יחוייבו לעשות זאת תוך שנה אחת. על מנת שוודא שאכן נעשה, המשרדים הממשלתיים יחוייבו לדווח לוועדה בכל שנה על יישום החוק ולאחר מכן בתדירות של שנתיים.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close