נדל"ן

אושר סופית: דירה בבניה שנרכשה בקבוצת רכישה לא תיחשב כשנייה לעניין מס רכישה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק מיסוי מקרקעין לעניין רכישת דירה נוספת בקבוצות רכישה, כזכור, ההצעה אושרה לפני שלושה שבועות בועדת הכספים.

נכון להיום, רוכשי דירות רבים שרכשו דירה באמצעות קבוצת רכישה נתקלים בקשיים שונים כגון היתרי בניה או הביצוע עצמו, כך שהפרויקט לא מתקדם כלל למשך תקופה ארוכה והרוכשים נמצאים במצב אי וודאות וללא אופק מגורים. הרוכשים עומדים בפני 2 אפשרויות: השכרת דירה לתקופה ארוכה או רכישת דירה נוספת.

עם זאת, החוק היום קובע כי רוכש דירה כזה, נדרש לשלם מס רכישה מוגדל כמו על מי שיש לו יותר מדירה אחת. החוק לא מתחשב במצב הספציפי הזה שמצד אחד הרוכש הוא ללא דירה ומצד שני החוק קובע כי יש לו כבר דירה אחת ולכן רכישה נוספת נחשבת כבר דירה נוספת לעניין מס רכישה.

החוק החדש שאושר אמש בכנסת קובע כי אם נרכשה דירה באמצעות קבוצת רכישה שהבניה בה לא החלה תוך 4 שנים או אם מנהל רשות המסים קבע כי חל עיכוב מהותי בהשלמת הבנייה, או אם הדירה לא נמסרה תוך 6.5 שנים – אז רוכש הדירה יוכל לרכוש דירה נוספת בשיעורי מס רכישה מופחתים החלים או רוכשי דירה יחידה או על משפרי דיור וזאת בתנאי שהדירה שנרכשה בקבוצת הרכישה היא דירתו היחידה של הרוכש.

עם זאת, רוכש דירה זה מחוייב למכור את אחת הדירות בתוך 18 חודשים מיום השלמת הבניה של הדירה שנרכשה במסגרת קבוצת רכישה.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close