נדל"ן

הממשלה אישרה את הצעת שר האוצר: עובדים זרים יועסקו גם בפרויקטים של תשתיות

הממשלה אישרה את הצעת שר האוצר, משה כחלון להסיר את ההגבלה על עובדים זרים לעבוד בתחום התשתיות. בנוסף, אישרו השרים להקצות מכסה ייחודית של 6,000 עובדים עבור חברות הבניה הזרות שכבר החלו בבניית פרויקטים בארץ.

הדרת העובדים הזרים עד היום מתחום התשתיות נעשתה בשני היבטים: האחד, צמצום היתר העבודה, לעבודה בתחום המגורים בלבד (לעובדים פלשתינים צומצם ההיתר למגורים ותשתיות תומכות מגורים); השני, החלטת החשב הכללי כי במכרזים של הממשלה וגופים ציבוריים נוספים בתחום התשתיות, לא ניתן לבחור ספק שמעסיק עובדים זרים בביצוען.

לאחר בחינה מחודשת נמצא כי תשתיות ככלל מהוות אחד החסמים המרכזיים לפיתוח שכונות מגורים, גם כשהן מרוחקות מאזורי מגורים, ובמרבית המקרים אף מהוות תנאי לאישורה וקידומה של תכנית בניה למגורים.

לאור החשיבות הרבה של האצת פיתוח התשתיות בישראל, לרבות התשתיות התומכות במגורים, החליט שר האוצר להגיש לממשלה הצעת החלטה לפיה ניתן יהיה להעסיק עובדים זרים בתחום התשתיות, ויבוטל האיסור לבחירת ספק במכרזים של הממשלה וגופים ציבוריים נוספים אשר מעסיק עובדים זרים.

משכך, היתרים להעסקת עובדים זרים ורישיונות העבודה שיינתנו לעובדים אלה, לא יוגבלו עוד לבנייה למגורים. לגבי עובדים פלסטינים, לבנייה למגורים ותשתיות תומכות מגורים.

עוד קובעת החלטת הממשלה הרחבת המכסה לעובדים זרים, כך שתוקם מכסה נפרדת לחברות הבניה הזרות בהיקף של 6000 עובדים, והמכסה הכללית הקיימת היום תוקצה לעובדים זרים באמצעות תאגידי כוח אדם בלבד.
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close