נדל"ן

הסכם תל השומר נחתם: ביה"ח שיבא יפנה שטחים להקמת 3,000 יחידות דיור

אתמול חתמו שר האוצר משה כחלון, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מנהל רמ"י עדיאל שמרון, מנהל ביה"ח שיבא איציק קרייס ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, על הסכם היסטורי לפינוי חלקים מבית החולים תל השומר לטובת בניית 3000 יח"ד.

על פי ההסכם, 1,100 דירות מתוך ה-3,000 יוקצו לשכירות והסגל הרפואי של תל השומר יקבל עדיפות בפרוייקט ההשכרה בהיקף של 600 דירות. רשות מקרקעי ישראל תממן את עלויות העתקת מבני בית החולים המתפנים בהיקף של כ 1.2 מיליארד ₪.

על שטחי בית החולים שיבא תוכננו בשנים האחרונות שתי תוכניות משמעותיות לבינוי של 3,000 יחידות דיור וכבישים נדרשים להקלת מצוקת התנועה באיזור בקעת אונו וסביבות בית החולים.

רקע על התכנית

תוכנית שיכון הרופאים אשר אושרה בראשית שנת 2013 כוללת 1,680 יחידות דיור, מהן 1,100 להשכרה. תוכנית ותמ"ל 1002 שאושרה בשנת 2005 כוללת 2,200 יח"ד מהן 1,200 על שטחי בית החולים והיתרה על שטח המחנה הצבאי תל השומר.

מימוש תוכניות אלה היה מותנה בהסכם עם בית החולים על תנאי פינוי מבני בית החולים הנמצאים כיום בתחומו. לאחר מו"מ שנמשך מזה מספר שנים הגיעו בית החולים, רמ"י, משרד האוצר ומשרד הבריאות להסכמות על פינוי 240 דונם משטח בית החולים הנכלל בתוכניות אלו. בית החולים יתוקצב על ידי רמ"י בהיקף של 1.2 מיליארד ₪ לטובת הקמת מבנים חלופיים ושדרוג תשתיות המפונות במסגרת ההסכם.

כחלק מההסכם ייהרסו כ-590 דירות ישנות הנמצאות בשטח בית החולים במבנים מיושנים. סגלים רפואיים מבית החולים יקבלו עדיפות באכלוס כ-600 דירות במסגרת הדירות להשכרה אשר ישווקו במסגרת פרוייקט תוכנית שיכון הרופאים וזאת בהנחה של 30% ממחיר השוק. מכרזים ראשונים מכוח ההסכם יפורסמו עוד השנה.

הקמת המבנים החלופיים של בית החולים תשתלב במסגרת תוכנית "התנופה 1" של בית החולים תוך ניצול מקסימלי של קרקעות בית החולים ושיפור השירות למטופלים.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close