עסקים וסטארט-אפ

בשורה למשרתי מילואים: הטבות במסלולי תעסוקה ועסקים קטנים

לצורך הבעת הוקרה למערך המלואים, שר הביטחון, אביגדור ליברמן ושר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן הציגו בוועדה מספר הטבות לחיילי מילואים ולבני משפחתם.

על ההצעה שאושרה בועדת שרים למערך מילואים, יוקם מאיץ טכנולוגי עסקי ייעודי לחיילי מילואים פעילים אשר יתוקצבו במשותף על ידי המשרדים בעלות של מיליון ₪. מטרתו של הקמת המאיץ הטכנולוגי היא לסייע לאוכלוסיית משרתי המילואים ובפרט המפקדים, לקדם יזמות עסקית טכנולוגית בהתחשב בימי המילואים הנדרשים מהם במהלך השנה.

המאיץ העסקי לסייע על ידי עידוד ופיתוח הפוטנציאל היזמי של משרתי המילואים ויכלול בתוכו כם שירותי ליווי אישי ומנטורינג, חללי עבודה משותף, שירותי ייעוץ שונים ועוד.

בנוסף למאיץ העסקי, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות סניפי המעו"ף, תעניק לכל משרתי המילואים שהם בעלי עסקים קטנים ובינוניים את השירותים הבאים:

  • 50% הנחה בקורסי "יוזמים עסק" – משרתי המילואים ישלמו עבור הקורסים עלות מסובסדת של 400 ₪ במקום 800 ₪. הקורסים מיועדים ליזמים ומקנים להם לימודים תיאורטיים ופרקטיים להקמה ולניהול עסק.
  • 20 שעות יעוץ – מעבר לזכאות הקבועה כיום, הנקבעת בהתאם לגודל העסק (מ-15 שעות לעסק זעיר ועד ל-150 שעות לעסק עד 100 עובדים).
  • 50% הנחה על עלות שעת ייעוץ – חיילי מילואים יזכו לשלם רק 40 ₪ במקום 80 ₪. יש לציין כי שעת היעוץ בסניפי המעוף ניתנים במחיר של 80 ₪ לשעת ייעוץ ובשוק החופשי המחיר הוא כ-350 עד 400 ₪.

בנוסף למאיץ העסקי ולהטבות של הסוכנות לעסקים, תינתן עדיפות במסלול תעסוקה של משרד הכלכלה המפעיל את רשות ההשקעות.

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close