טכנולוגיה ודיגיטל

טלטלה בשוק הטלוויזיה: רשת וערוץ עשר בדרך למיזוג

8 חודשים לאחר פיצול ערוץ 2 (אפיק 22) לקשת ורשת, היום הודיעו בעלי החברות רשת 13 וערוץ עשר כי הם חתמו על מזכר הבנות לקראת מיזוג בינהם.

בנובמבר 2017 חל שינוי משמעותי בשוק הטלוויזיה בישראל, כאשר ערוץ 2 פוצל לרשת וקשת וערוץ 10 נאלץ לעבור אפיק. התוצאה הייתה שחברת קשת רכשה את אפיק 12 שמאוד מזכיר את אפיק 22 בעבר, רשת רכשה את אפיק 13 וערוץ 10 רכשה את אפיק 14 ושינתה את שמה לערוץ עשר (המספר הוחלף באותיות).

היום, בעלי המניות ברשת ובעלי המניות בערוץ עשר חתמו על מזכר הבנות לפיה החברות ימוזגו לחברה אחת כאשר רשת בעלי רכש ישלטו ב-60% מהחברה ובעלי ערוץ עשר יחזיקו ב-40% הנותרים, והחלטת איוש המשרות תתקבל לאחר מכן. כיום את ערוץ עשר מחזיקה חברת RGE (51%) שבעליה הם משפחת רקנאטי, אביב גלעדי ולן בלווטניק. חברת רשת 13 בשליטת משפחת עופר (51%).

הממונה על ההגבלים העסקיים ורגולטורים אחרים יקבעו האם לאשר את המיזוג או לא. כך שמבחינת שוק התקשורת, מדובר על חזרה של 8 חודשים שאז היו רק 2 ערוצים: ערוץ 2 וערוץ 10. כעת תישאר רק קשת 12 ורשת הממוזגת באפיק 13 ככל הנראה.

מצד החברות, המהלך נראה מבורך, כיוון שרשת 13 החליטה ללכת על ריאליטי ותוכניות שונות על מנת להתחרות עם קשת 12. מנגד זאת, ערוץ עשר מספק בעיקר תוכן חדשותי ואקטואלי.

נוסף לכך, החברות לא רואות מצב שבו 3 חברות יכולות להתקיים בשוק הטלווזיה מכיוון שמדובר על יותר זמן של פרסומות ולכן ההיצע גדל והמחירים נמוכים יותר שלא מאפשרים להם להרוויח.

אם המיזוג יאושר, חברת רשת ככל הנראה, תמכור את חברת החדשות (חדשות 2) המשותפת (50%) עם קשת, מכיוון שהאקטואליה והחדשות תופעל על ידי ערוץ עשר. לא ברור עדיין מהו השווי של חברת החדשות, גורמים שונים מעריכים אותה בכ-200 מ' שקל, וחברת קשת תנסה לנצל את המצב ולשלם עליה כמה שפחות.

מעל 1,100 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close