סטארטאפ

פלייטיקה מקימה קרן השקעות לסטארטאפים: תשקיע 400 מיליון דולר

פלייטיקה הודיעה היום כי הקימה קרן השקעות חדשה במטרה להשקיע סטארטאפים שונים – מישראל מהעולם. כבר בשלב הראשוני הקרן תשקיע 400 מיליון דולר.

פלייטיקה, חברה המפתחת משחקים שונים, מקימה זרוע השקעות חדשה בשם Playtika Growth Investments, שתשקיע בחברות טכנולוגיות בשלב הצמיחה – כלומר חברות רווחיות או קרובות לרווחיות שלהן יש מודלים עסקיים ומוצרים מוכנים.

הקרן הוקצה תקציב השקעה של 400 מיליון דולר על פני 4 שנים. עיקר ההשקעה של הקרן הם סטארטאפים ישראליים המציעים טכנולוגיה בתחומי הבידור הדיגיטלי או בתחומי מוצרי צרכנות באינטרנט.

הקרן Playtika Growth מתכוונת להיות אקטיבית ולא פסיבית, כלומר היא מתכוונת לא רק להשקיע בחברות הסטראטאפ הללו, אלא גם לעזור להן ב-2 דרכים עיקריות:

תפעול

פלייטיקה מתגאה בצוות שירותי האופטימיזציה שלה ולכן החברות יקבלו גישה ל-5 צוותים: שיווק, מונטיזציה, אנליזה, טכנולוגיה ומוצר. כל הצוותים הללו יעמדו לשירות החברה לצורך שיפור ביצועיה.

מימון

בנוסף לידע התפעולי של פלייטיקה, הסטארטאפים יוכלו למנף את הידע הפיננסי והעסקאות של פלייטיקה. כלומר, הידע בנושא רכש, עסקאות ופיננסים יעמדו לשירותי הסטארטאפים.

פלייטיקה רכשה מעל 10 חברות ב-300 מיליון דולר וזאת מאז היווסדה בשנת 2010. בשנת 2016 פלייטיקה נמכרה ב-4.4 ביליון דולר לקונסורציום (קבוצת חברות) הון פרטי סיני בראשות Giant Network Group.

רוברט אנטוקול, מייסד ומנכ"ל פלייטיקה: "בשמונה השנים האחרונות, פלייטיקה זכתה למומחיות שאין כמוה בכל הקשור למונטיזציה ולגידול של מוצרים מובייל ומוצרי אינטרנט המשמשים עשרות מיליוני אנשים ברחבי העולם. מנהיגי האינטרנט הישראלי של מחר יהיו מובחנים ביצירת לא רק של חברות האינטרנט הגדולות בישראל אלא בעולם."

אריק ראפס, מנכ"ל Playtika Growth: "בעוד ש- DNA של החברה שלנו הוא ישראלי, אנחנו כבר בבעלות חברות כלולות של שני ענקי הון פרטיים אמריקאים, אפולו גלובל ניהול ו- TPG קפיטל. ההבנה כיצד לנהל עסק גלובלי עם שותפים רב-לאומיים מתוחכמים היא חלק מהמיומנות הנדרשת עבור ישראל לבניית חברות מובילות בעולם ולא רק לחברות סטארט-אפ חדשניות; אנו מציעים את הידע הזה."
בואו להיות חברים שלנו בעמוד הטלגרם - t.me/protocolil

תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close