דין ומשפט

חשד: חלק מהשכר הוצא על שם הבן כדי להנות ממדרגות מס נמוכות יותר

4 חשודים מעורבים בפרשה של הוצאת משכורות כוזבות בהיקף של מאות אלפי שקלים בגין העסקה של קרובי משפחה, הובאו שלשום לבית המשפט השלום בתל אביב להארכת מעצרם. כב' השופט יחזקאל הראל נעתר לבקשת חקירת מס הכנסה תל אביב והורה על שחרורם בתנאים מגבילים.

ארבעת החשודים בפרשה הם:

עודד גליננסקי מנתניה, מהנדס ובעלים של חברת או.ג'יי ראנט בע"מ (המספקת שירותי יעוץ בתחום בקרת איכות בבניה לחברת א.ג.ת בנדסה מערכות סביבתיות בע"מ) וכן מעסיקו של החשוד ראובן עדי. ראובן עדי מלהבים מהנדס שהועסק במנהל בקרת איכות בבנייה א.ג.ת ומועסק כשכיר בחברת או.ג'יי.

בנוסף, 2 חשודים נוספים שהם בני הזוג רחל ומכדכי עשת מכפר סבא, החשודה בעלת מניות א.ג.ת העוסקת במתן שירותי בקרת איכות, פיקוח וניהול פרוייקטים שלקוחיתה הם חברות וגופים גדולים במשך, החשוד מרדכי מכהן כיו"ר דירקטוריון.

כנכתב בבקשה לביהמ"ש, החלה חקירה סמויה לאחר שהתקבל מידע בפקיד השומה באר שבע ולאחר ביקורת ניכויים שנערכה בפקיד שומה בגוש דן. על פי החקירה, ראובן עדי (חשוד 2), בסיוע של החשודים האחרים, פעל בשנים 2013-2017 לקבל חלק מהשכר שלו בסך של כ-800,000 ₪ תוך רישומו באופן כוזב על שם בנו וזאת במטרה להינות ממדרגות מס נמוכות של הבן שבחלק מהשנים היה חייל בבסיס סגור.

עבור החשודים הנוספים (1, 3, 4) מיוחסות הוצאות שכר כוזבות לבן שהלא הועסק מעולם בחברות שלהם. גליננסקי (חשוד 1) חשוד  בהוצאות שכר כוזבות גם לאביו בסכומים של יותר מ-500,000 ₪ עוד לפני החקירה. בבית המשפט, גליננסקי הכחיש כי העסיק את אביו ואת בנו של ראובן עדי. אביו של גליננסקי מסר כי אינו זוכר אם עבד אצל בנו.

עם זאת, ראובן עדי הודה כי בשנים האחרונות קיבל את המשכורות שלו באמצעות 2 תלושי שכר, האחד על שמו והשני על שם בנו והשכר הופקד בחשבון הבנק שלו. "למעשה המשכורת שלי היתה לצורך הדוגמה 28,000 ₪, וזה מה שהיה עובר אליי לחשבון, אך בתלוש משכורת היה פיצול לשניים, 14,000 ₪ בתלוש משכורת על שמי והיתרה בתלוש משכורת על שם בני", אמר החשוד.

החשוד מרדכי עשת טען בחקירה כי דרישת השכר הכוזבות בספרי א.ג.ת בסך של 667,545 ₪ ששולמו לכאורה לבנו של עדי, הייתה ללא ידיעתו.

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close