שוק ההון

מהיום לחברות יהיה זול יותר להנפיק בבורסה בתל אביב

​אמש (13.3.18) אושרה בכנסת בקריאה שניה ושלישית הצעת חוק מס הכנסה המכירה בהוצאות הנפקה לצרכי מס. החוק מאפשר לכל חברה או שותפות אשר תרצה להנפיק בבורסה בתל אביב לנכות את ההוצאות בהנפקת מניות או יחידות השתתפות הנרשמות למסחר בבורסה. צעד זה צפוי לתמרץ חברות ישראליות נוספות להפוך להיות חברות ציבוריות, כך שהציבור הישראלי יוכל להיות חלק מההצלחה של חברות אלו.

בשנת 2017 שיא של 17 הנפקות חדשות, יותר מאשר בכל חמש השנים אשר קדמו לה, במסגרתן גייסו החברות סכום של כ- 3 מיליארד שקלים. גם השנה נמשכת המגמה החיובית ובשבועות הקרובים צפויות להצטרף לבורסה חברות נוספות. אישור החוק מצטרף לשורה של הקלות רגולטוריות ומהלכים שנועדו לתמרץ יותר ויותר חברות ישראליות לגייס הון באמצעות הנפקה לציבור באמצעות הבורסה בתל אביב.

מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל-אביב, איתי בן זאב, אמר היום: "אנו מבקשים להודות ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, שיזם וקידם את החוק באופן נחוש ומקצועי מתוך הבנת חשיבות עידוד שוק ההון המקומי לטובת כלל המשק, וכמובן לשר האוצר, מר משה כחלון, על תמיכתו. החוק צפוי לעודד רישום של חברות חדשות למסחר בבורסה ולהגדיל את האטרקטיביות של שוק ההון הישראלי כמקור לגיוס הון עבור החברות המקומיות. אנו נמשיך במאמצים הרבים להביא עוד ועוד חברות ישראליות להיות חלק משוק ההון המקומי ומצפים להמשך צמיחה במספר החברות החדשות המצטרפות לבורסה גם השנה".

מעל 1,400 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close