טכנולוגיה דיגיטל ואינטרנט

הג'ימייל החדש כאן: מה חדש ואיך לשדרג? – כל מה שחשוב שתדעו

שירות הדואר האלקטרוני הפופולארי של גוגל, ג'ימייל (Gmail), עבר לעיצוב החדש התואם לעיצוב התואם של כל המוצרים של גוגל ומביא איתו חידושים רבים ואף אפליקציה חדשה לניהול משימות.

על העיצוב החדש כבר החל שיח ברשת בתחילת החודש וכעת הוא זמין עבור כולנו. עדכון הממשק החדש לא רק כולל עיצוב חדש בדומה לעיצוב של המוצרים האחרים של גוגל, אלא גם כולל בתוכו פיצ'רים חדשים כגון הודעות נמחקות אוטומטית, הוספת אפשרות לטיפול בהמשך ועוד.

גוגל לא שינתה זה מזמן את תיבת הדואר Gmail ונראה כי היא הזניחה זאת, כנראה כיוון שהיא קיוותה כי השירות הנוסף שלה העונה לשם Inbox יתפוס בשוק. הגרסה החדשה זמינה כעת ויהיה ניתן בכל רגע לעבור לעיצוב הקלאסי (הקודם) וזאת עד שגוגל תחליט שתישאר גרסה אחת, דבר שיכול לקחת לא מעט זמן.

אז בואו נתחיל ראשית עם התכונות החדשות ולאחר מכן נעבור להסבר איך לשדרג, בלחיצת כפתור אחת.

עיצוב חדש

הדבר הראשון והמידי שניתן להבחין הוא העיצוב החדש של הג'ימייל – העיצוב נראה נקי יותר וחדיש הדומה למוצרי גוגל האחרים. למרות הכל, הרעיון די זהה לגרסה הקודמת כך שקשה להתבלבל. התפריט של דואר נכנס, דואר יוצא, ספאם ותיקיות נוספות נשארו במקומם. שדה החיפוש והמיילים עצמם אף נשארו במקומם ולצד המיילים נוספו אפליקציות חדשות (כבר נדבר עליהם).

דבר נחמד שניתן לעשות הוא להקטין את התפריט, כך שיישארו רק האייקונים של לשוניות התפריט, דבר שמגדיל את שטח המיילים והקריאה שלהם.

כך נראה הג'ימייל החדש:

הג'ימייל החדש
הג'ימייל החדש. צילום: Google

דבר אחר בנושא העיצוב החדש, זהו האפשרות של תצוגת ההודעות. ג'ימייל מאפשרת 3 סוגי תצוגות והם:

 • רגילה.
 • אוורירית.
 • דחוסה.

זה לא בדיוק חדש, כי התצוגה הייתה אפשרית עד כה גם דרך הממשק הקודם, אך החידוש פה הוא שבתצוגת ברירת מחדל, ניתן לראות קבצים מצורפים למייל ללא צורך בצפייה במייל עצמו, אלא ניתן לצפות בקבצים, תמונות, הערות וכד' ישירות מתיבת הדואר הנכנס.

כך זה נראה:

תצוגת דואר נכנס
תצוגת דואר נכנס

אפליקציות ללא צורך לצאת מתיבת הדואר

לצד המיילים, ניתן לראות אפליקציות שונות כגון לוח שנה של גוגל, הערות/פתקים של גוגל ואפליקציה חדשה: גוגל משימות – המאפשרת ניהול המשימות שלכם.

אם כבר מדברים על האפליקציה החדשה, למעשה היא אפליקציה עצמאית בפני עצמה המאפשרת חיבור למוצרים אחרים של גוגל ומציגה אפשרות נוחה לניהול המשימות שלכם. בנוסף לכל אלו, גוגל מאפשרת לכם להתקין אפליקציות צד שלישי (תוספים לג'ימייל) שעליהם כתבנו בפוסט אחר.

למעשה, כך תוכלו ליצור משימות, להוסיף הערות או לעדכן את היומן שלכם ישירות מתיבת הדואר הנכנס של ג'ימייל ללא צורך בפתיחת לשונית חדשה או יציאה מהדואר.

ארגון הודעות ישירות מתיבת הדואר

היתרון הנוסף של הג'ימייל החדשה הוא שאתם יכולים לארגן את ההודעות ישירות מהדואר הנכנס ללא צורך לפתוח אותם. למעשה, ברגע שאתם עומדים על הודעה כלשהו, יופיעו לכם מס' אפשרויות שבאמצעותם ניתן לנהל כל מייל ללא צורך לפתוח אותו. אפשרות אלו הם:

 • העברה לארכיון.
 • מחיקה.
 • סימון שעוד לא קראתי / סימון שקראתי.
 • סימון לטיפול בהמשך (זהו פיצ'ר חדש – נרחיב עליו כבר).

עד כה הייתה אפשרות אחרת של סימון מס' הודעות ולאחר מכן ארגונם כגון העברה לספאם, סימון קראתי וכדומה, דבר שאגב קיים גם בעיצוב החדש, ולכן מדובר באפשרות נוחה לניהול כל מייל בצורה פרטנית. כך זה נראה:

ארגון מיילים
ארגון מיילים. צילום: גוגל

סימון לטיפול בהמשך

דבר נוסף שגוגל הוסיפה לג'ימייל החדש הוא האפשרות של סימון הודעות לטיפול בהמשך. כלומר, תוכלו לבחור בהודעה כלשהי שקיבלתם כדי לטפל בה יותר מאוחר או ביום אחר, ניתן לקבוע תאריך ושעה מדוייקת.

הדבר שימושי בעיקר אם אתם לא יכולים לטפל בזה כעת, אך אתם לא רוצים לשכוח בכל זאת לטפל בדבר. כמו כן, אם אתם רוצים לטפל במייל הזה לאחר תנאים כלשהם, כדוגמת לאחר זמן כלשהו או אם לא קיבלתם מייל חזרה, ניתן להשתמש בכך.

הודעות שסימנתם לטיפל בהמשך, יופיעו גם בלשונית "לטיפול בהמשך" בתפריט הראשי, מתחת לדואר הנכנס, דואר יוצא וכדומה. כמו כן, ניתן לאתר הודעות שמסומנות לטיפלו בהמשך דרך תיבת החיפוש על ידי הזנת: in:snoozed.

תשובות חכמות

גוגל מאפשרת שימוש בטכנולוגיה בינה מלאכותית על מנת לספק שירות חדש והוא תשובות חכמות. השירות כבר בשימוש במוצר ה-Inbox ובאפליקציית Google Allo, וכעת היא נכנסת גם לג'ימייל. שירות Smart Reply מציע לכם 3 תשובות המבוססות על האימייל שקיבלתם.

לאחר שבחרתם באחת האפשרויות, תוכלו לשלוח אותה מיידית או לערוך אותה ולאחר מכן. אלו מכם שדואגים לפרטיות ההודעות, כנראה שאתם משתמשים בכלי לא נכון ועליכם לפעול עם כלי אחר.

השירות נמצא הן בגרסה של מחשבים והן באפליקציה בטלפון. כך זה נראה:

תשובות חכמות
תשובות חכמות. צילום: גוגל

מצב חסוי

אפשרות נוספת היא המצב החסוי של ג'ימייל. באמצעות מצב חסוי ניתן להסיר את האפשרות של העברה, העתקה, הדפסה או הורדת ההודעה ששלחתם לנמען, דבר שמתאים מאוד אם אתם שולחים הודעה עם מידע רגיש. מידע זה יכול להיות חשבונית, מס' ת"ז, חשבון בנק וכדומה.

בנוסף, ניתן להוסיף תאריך תפוגה להודעה, כך שלאחר תקופה כלשהי שתקבעו, הנמען יראה כי ההודעה פגה ולא ניתן לצפות בהודעה ששלחתם. דבר נוסף שיכול להגביר את הבטיחות שלכם.

כך זה נראה:

מצב חסוי ג'ימייל
מצב חסוי ג'ימייל. צילום: גוגל

התראות

עוד ניתן לראות שג'ימייל מציעה התראות חדשות הן בנושא ניוזלטרים והן בנושא אבטחה. בנושא אבטחה, ייתכן ותראו הודעת אזהרה מגוגל אם תקבלו אימייל מוזר, גוגל תסמן אותו כחשוד ותאפשר לכם למחוק אותו בקלות.

בנושא הרשימות תפוצה, אם נרשמתם לכאלו ואינכם מעוניינים בהם, גוגל עשוייה להציע לכם להסיר את עצמכם משם. כמו כן, גוגל עשוייה להציע לכם להפעיל התראות כאשר אתם מקבלים הודעות חשובות במיוחד.

איך לשדרג לגרסה החדשה של Gmail?

אם החלטתם שאתם רוצים לנסות את הגרסה החדשה של ג'ימייל, תוכלו לעבור אליה ב-2 לחיצות כפתור.

היכנסו לג'ימייל (mail.google.com), לחצו על גלגל השיניים ואז לחצו על "ניסוי הגרסה החדשה של Gmail".

אם תחליטו לשנות את דעתכם, לחצו שוב על גלגל השיניים ואז לחצו על "מעבר לגרסה הקלאסית של Gmail".

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

תגובה אחת

 1. תודה רבה על הכתבה
  האם ידוע מה גורם לכך שהאייקונים לטיפול בהמשך, סמן כלא נקרא וכו' נעלמים זמן מה לאחר ההתקנה ויותר אינם נראים?
  צריך לנחש היכן להציב את העכבר ואז כתוב מה יקרה אם אלחץ שם, אבל האייקון נעלם.
  תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close