טכנולוגיה דיגיטל ואינטרנט

ועדת המדע והטכנולוגיה: משרדי הממשלה יחוייבו לאפשר פניה באמצעים דיגיטליים

ועדת המדע והטנולוגיה אישרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק פנייה לגופים ציבוריים באמצעי קשר דיגיטליים שנועדה לספק שירות טוב יותר לאזרחים וכמובן, בתקווה, מהר יותר. זאת לאחר אישור לקריאה ראשונה לפני כחודש וחצי.

אתרי אינטרנט של גופים ציבוריים רבים בישראל מספקים לעיתים חלק מן אמצעי התקשרות השונים: אימייל, טלפון, יצירת קשר דרך האתר, כתובת למשלוח או סניף פיזי לקבלת קהל – מפני שאין הנחיות ברורות כיצד זה צריך להתבצע, קיימת סתירה רבה בין הגופים והם מפרסמים פרט כזה או אחר או שילוב בינהם.

הצעת החוק החדשה קובעת כי כל גוף ממשלתי יחוייב לאפשר לכל אדם לפנות אל הגורם גם באמצעי התקשרות דיגיטליים כדוגמת אימיילים, פניה דרך האתר ועוד. עם זאת, ההצעה חורגת כמה גופים שהם: השב"כ, המוסד, הוועדה לאנרגיה אטומית, מערך הסייבר, ויחידות שונות במשרד הביטחון ובמשטרה.

בנוסף, החוק קובע כי משרדי הממשלה לא רק שיחוייבו לאפשר, אלא שגם הם יחוייבו לפרסם את האמצעים הדיגיטליים וכן את כל אמצעי הפניה ליחידות שנותנות שירות במשרד באופן דיגיטלי.

לאחר אישור החוק במליאת הכנסת וכניסתו לתוקף, כל הגופים יחוייבו לעשות זאת תוך שנה אחת. על מנת שוודא שאכן נעשה, המשרדים הממשלתיים יחוייבו לדווח לוועדה בכל שנה על יישום החוק ולאחר מכן בתדירות של שנתיים.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close