טכנולוגיה דיגיטל ואינטרנט

וואטסאפ תתחיל לתייג הודעות שרשרת שהועברו

וואטסאפ מנסה להיחלם בתופעה שבה משתמשים מקבלים הודעה ומעבירים אותה בין אנשי הקשר שוב ושוב – דבר שגורם לפגיעה משמעותית בכולם.

זה לא חדש שאפליקציות העברת הודעות גורמות לידיעה כלשהי להפוך להיות ויראלית יותר (מפורסמת ומשותפת מאוד). כיום אנשים שמקבלים הודעה כלשהי, מעבירים אותה בין חברים, ואלו מעבירים אותה לחברים שלהם ובכך שופכים שמן למדורה.

עם זאת, לתופעה הזו יש השלכות שליליות ומרחיקות לכת, לעיתים מועברים בכך הודעות ספאם או ידיעות כוזבות, כגון פרסומים שונים של צה"ל לכאורה, ידיעות שונות על מבצעים או אפילו קמפיינים של דיוג. במקרים מסוכנים יותר, נגרם נזק משמעותי לאנשים, שנאשמים ללא צדק בעבירות ובכך למעשה נגרם מצב שאף נהרגו אנשים בשוגג, מכיוון שהופצה ידיעה לא נכונה.

החל מאתמול, יום שלישי, וואטסאפ החליטה כי היא תסמן הודעות שהועברו הן כאשר מדובר על צ'אט בין חברים והן כאשר מדובר על צ'אט קבוצתי. הדבר יאפשר, בעיקר לצד השני, לזהות האם מדובר על הודעה מקורית או הודעה שהועברה.

כתגובה להודעה זו, וואטסאפ ציינה כי היא דואגת עבור הביטחון של המשתמשים ומעודדת אותם לחשוב לפני שהם משתפים הודעות שהועברו.

בואו להיות חברים שלנו בערוץ הטלגרם - t.me/protocolil


תגיות

מערכת האתר

פרוטוקול מגזין עסקים הוא פורטל חדשות כלכלה, שוק ההון, נדל"ן, דין ומשפט, כסף, ביטוח, צרכנות פיננסית, עסקים ויזמות, סטארטאפ, אנרגיה, שיווק, טכנולוגיה ועוד. יש לכם מידע חשוב לספר לנו? כתבו לנו דרך המייל האדום.

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close