ביטוח

WeSure – היא חברת ביטוח דיגיטלית השניה בישראל

הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, העניקה היום רישיון ביטוח נוסף לחברת ביטוח דיגיטלית בשם WeSure בבעלות אמיל ויינשל ו- ניצן צעיר הרים.

ווישור חברה לביטוח (WeSure) הוקמה על ידי מנכ"ל איילון לשעבר, אמיל ויינשל, ומשנה למנכ"ל מגדל, ניצן צעיר הרים. הרישיון שהוענק לחברת הביטוח הדיגיטלית הם בענפי ביטוח רכב (חובה, צד ג' ומקיף) וכן ביטוח דירה.

המודל של WeSure הוא להיות חברת ביטוח המבוססת דיגיטל בכל שלב העסקה. כך למשל, החל משלב הצעת מחיר לביטוח, הצטרפות לביטוח, שירות לקוחות, טיפול באירועי ביטוח ותשלום תביעות.

מנתוני רשות שוק ההון נראה כי ב-2017: שוק ביטוח רכב בישראל מוערך בכ-13.3 מיליארד שקל, כאשר כ-5 מיליארד הוא ביטוח חובה וכ-8.3 הוא ביטוח רכוש (מקיף וצד ג'). שוק ביטוח דירות מוערך בכ-2 מיליארד שקל. שוק ביטוח צד ג' מוערך ב-1 מיליארד שקל וכן ביטוחי אובדן כושר עבודה וביטוח לעסק מוערכים ב-2.1 מיליארד שקל.

העלות הממוצעת של משק בית לרכישות סוגי ביטוח אלו היא בין 500 ₪ לבין 1000 ₪, עסקים משלמים אף יותר מכך. כניסת מתחרה חדשה לשוק תגביר את התחרות תוך כדי הפחתת מחירים וזאת ללא שום ספק.

התקנות החדשות של רשות שוק ההון מקלות יותר והן מאפשרות להציג הון עצמי נמוך משמעותית מהתקנות הקודמות. כך למשל, על מנת לקבל רישיון מבטח בישראל (רישיון של חברת ביטוח) נדרש הון עצמי של 10 מיליון שקל בלבד לביטוח כללי במקום 59 מיליון שקל ולחברות ביטוח חיים יש להציג הון עצמי של 15 מיליון שקל במקום 52 בעבר.

בכך, WeSure חברת ביטוח מצטרפת אל ליברה חברה לביטוח שקיבלה רישיון מבטח לפני חודש וחצי. ליברה היא חברת ביטוח של אתי אלישקוב שהייתה בעבר מנכ"לית הכשרה חברה לביטוח וכן ניהלה את חברת איילון חברה לביטוח.

הערה: הפיקוח על הבנקים צריך ללמוד לפעול לטובת הצרכנים ולא לטובת הבנקים. צריכים ללמוד מרשות שוק ההון או להוציא את הפיקוח על הבנקים מבנק ישראל.

מעל 1000 עוקבים בערוץ טלגרם: בואו להיות חברים שלנו. חפשו 'פרוטוקול' או היכנסו t.me/protocolil


תגיות

אבי פסח

כותב במגזין העסקים פרוטוקול. אוהב חדשות מעניינות, יוצר תוכן, בוגר תואר ראשון. אימייל פניות בנושאי האתר: avi@protocol.co.il

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
Close