טכנולוגיה ודיגיטל

וואטסאפ מעתיקה תכונה מאפליקציית טלגרם: תקשורת חד כיוונית

זה לא חדש שפייסבוק וחברות הבנות שלה, וואטסאפ ואינסטגרם, אוהבות להעתיק תכונות של המתחרים שלהם. לפעמים, העתקת התכונות הללו כל כך טובה, שגורמת להם להיות יותר פופולאריים מאשר האפליקציה המקורית.

טלגרם מאפשרת כמה סוגים של התקהלות באפליקציה והם: קבוצות וערוצים. לעומת זאת, וואסטאפ מאפשרת רק התקהלות אחת והיא הקבוצות.

קבוצה נועדה לחבר אנשים בעלי רצונות משותפים לצורך יצירת שיח בין מספר משתתפים, כל אחד יכול להגיב, לענות, לשוחח עם אחרים ובעצם כך נוצרת תקשורת דו כיוונית. עם זאת, ערוצים מאפשרים למותגים, גופי תקשורת, פוליטיקאים וארגונים נוספים, להפיץ מידע באמצעות הערוץ וזאת ללא אפשרות שהמשתמשים יוכלו להגיב או לענות – כך נוצרת תקשורת חד כיוונית בה המשתמשים הם למעשה פאסיביים.

וואטסאפ החליטה לרשת תכונה אחת של ערוצים של טלגרם והיא התקשורת החד כיוונית וכל זאת ללא צורך ליצור סוג נוסף של התקהלות. בעלי קבוצות וואטסאפ, יכולים להפוך את הקבוצה למעין ערוץ ובעצם, רק הם יוכלו לפרסם הודעות ופוסטים.

על פי הודעת וואטסאפ, התכונה החדשה תעזור למורים ולהורים, ארגונים ללא כוונת רווח ומרכזים קהילתיים, לעדכן מידע חשוב באמצעות הקבוצה.

על מנת להפעיל את התכונה הזו, מנהלי קבוצות צריכים לגשת אל אודות הקבוצה > הגדרות קבוצה > בהגדרה "שליחת הודעה" יש לבחור "מנהלים בלבד". התכונה הזו מופצת בגרסה האחרונה של האפליקציה.

בכך וואטסאפ מעוניינת לתמוך במנהלי קבוצות ולעזור להם כלים ותכונות חדשות. כך למשל, לאחרונה השיקה וואטסאפ כלים חדשים למנהלי קבוצות שמטרתם לעזור להם לנהל את הקבוצה טוב יותר. על ידי הוספת תיאור לקבוצה, למנוע ממשתמשים אחרים לשנות את שם הקבוצה ותמונת הנושא ועוד.

מעל 1,500 חברים בערוץ טלגרם של פרוטוקול. הצטרפו כעת: t.me/protocolil


הירשמו לקבלת חדשות ומידע למייל

המשוב שלך חשוב לשיפור התוכן

האם העמוד הזה עזר לך? האם קיבלת תשובות לכל השאלות שלך? האם תמליץ/י עליו?

זהו משוב אנוניני והמידע נועד לשיפור התוכן. המשוב לא נועד לשאלות ואנחנו לא עונים כאן.

למידע נוסף ניתן להגיב לכתבה זו בהמשך או לפנות בטופס בעמוד ייעודי.

תגיות

כתבות נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close